Навчання за програмою Еразмус+ в Університеті Прикладних Лісових Наук Роттенбурга (Німеччина) студентки групи ТДКМ-61м спеціальності “Хімічні технології та інженерія” Гунько Ілони

Я завжди захоплювалася Німеччиною як однією з найрозвиненіших країн Європи. Однак я ніколи не могла навіть допустити думки про можливість там навчатися. Поряд з цим, мені пощастило взяти участь у спеціальній програмі з обміну студентами між Національним лісотехнічним університетом України та The University of Applied Forest Sciences Rottenburg. Прийнявши участь в цій програмі, я проживала в Німеччині на протязі трьох місяців. Моє тримісячне перебування в гостьовому університеті було передбачено умовами програми та фінансувалося стипендійним фондом Baden-Württemberg-STIPENDIUM. The University of Applied Forest Sciences Rottenburg підготував усе необхідне для мого перебування в Німеччині.

Це була моя перша подорож до Німеччини, – країни, з якою я не була знайомою та мовою якої я не володіла. Однак, майже всі в університеті розмовляли англійською, тому проблем із комунікацією не було. Я приїхала у Роттенбург-ам-Неккар на початку вересня 2019 року. Моє перше враження про Німеччину було дуже хорошим, все здавалося дуже охайним, упорядкованим та оточеним прекрасною природою. Роттенбург-ам-Неккар – невелике містечко розташоване на південному заході Німеччини. Місто є одним із найдавніших поселень Баден-Вюртемберга. Поселення оточене лісами, природою та зеленими зонами. Прогулюючись старим містом, я ніби потрапляла в середньовіччя та заставала живу історію Верхньої Австрії. Будинки восьмого століття формують міський пейзаж. Місцеве життя дуже спокійне і тихе. Поряд з комфортною атмосферою міста, для мене було не звичним та дискомфортним те, що переважно всі магазини зачинялися о 18-19 годині вечора, а по неділям взагалі все було закрито.

Мене поселили в окрему кімнату приватного будинку, який знаходився у досить затишній частині міста. Житло знаходилося за 50 хвилин ходьби від університету та 10 хвилин ходьби від центру міста. Відстань між місцем моєї резиденції та університетом була досить значною, але я могла користуватися громадським автобусом чи велосипедом, наданим університетом. Разом зі мною в будинку проживали декілька людей. Більшість із них були німцями, але були й представники інших країн. Дуже захоплююче було зустріти людей з різних куточків світу та мати можливість з ними познайомитися. Саме житло було цілком задовільним, у мене було все необхідне.

The University of Applied Forest Sciences Rottenburg – це університет, який надає студентам можливість зустріти людей з усього світу. Університет дуже зацікавлений у розвитку студентів та організовує різні цікаві екскурсії на підприємства, діяльність яких є дотичною до напрямку підготовки майбутніх спеціалістів. Мені вдалося долучитися до екскурсії по декількох підприємствах, організованих для першокурсників, щоб ознайомити їх з потенційними перспективами їх подальшого розвитку як фахівців. Також мене приємно здивували теплі та тісні стосунки між студентами та викладачами університету. Для мене це було незвично, адже в нашому університеті існує певна відстань між професорами та студентами. На території університету розміщені два лекційні приміщення, технічна та хімічна лабораторії та кампус. В кампусі університету є багато зелених зон, де студенти мають можливість насолоджуватися часом на свіжому повітрі з друзями. На території кампусу також є кафетерій з широким асортиментом страв за досить вигідними цінами.

Більшість свого часу я проводила в технічній лабораторії університету, працюючи над експериментальною частиною своєї магістерської роботи. Метою моєї роботи було дослідження впливу різних полімерних плівок (СоРЕТ, СоРА та LDPE) на властивості фанери. Лабораторія має два поверхи, на кожному з яких розміщується деревообробне та експериментальне обладнання. Завдяки гарному оснащенню лабораторії робота просувалася досить ефективно та успішно. Для мене це була чудова можливість працювати з новим обладнанням та переймати досвід від компетентних спеціалістів. Я завжди вірила у стереотип, що німці дуже суворі, серйозні та стримані. Але моя думка змінилася після мого знайомства з ними. Німецькі студенти були доброзичливими та веселими, і завжди пропонували допомогу при можливості. Працівники університету завжди проявляли шанобливість та доброзичливість. Для мене було дуже цікаво поринути у соціальну культуру в Німеччині. Однією з великих відмінностей між цією країною та Україною є те, що в Німеччині люди більше дбають про охорону навколишнього середовища, розділення сміття та переробку, вони раціональніше використовують усі доступні їм ресурси та добре піклуються про своє здоров’я. Я вважаю, що нам варто слідувати таким позиціям.

Вирішивши прийняти участь у програмі з обміну студентів, я хотіла спробувати щось кардинально нове, отримати неповторний досвід та поділитися ним з іншими. Я настільки щаслива і вдячна, що мала можливість працювати над магістерською роботою за кордоном, у чудово оснащеній лабораторії з супроводом чудових фахівців. Хочу зберегти отриманий досвід, всі нові враження та дружні зв’язки, які я склала під час свого перебування в Німеччині. Також тримісячне проживання в іншій країні з раніше незнайомою мовою та культурою повністю змінило мій світогляд та цілі. Я рекомендую кожному студенту скористатися, при можливості, подібною можливістю, не залежно від того, якою буде кінцева точка. Я впевнена, що подібний досвід для кожного є неоціненним.

ст.гр. ТДКМ-61м
 Ілона Гунько